Рудный индустриялық университетінің Металлургия және тау-кен ісі жоғары мектебінің оқытушысы К.С.Жусупов Екатеринбург қ., Орал федералды университетінің «Наноматериалдар және нанотехнологиялар» ҒБО-да «500 ғалым» бағдарламасы бойынша ғылыми тағылымдамадан өтуді жалғастыруда.

Қазіргі уақытта біздің ғалым заманауи әдістерді қолдана отырып, зерттеу нәтижесінде алынған үлгілерді тексеруден өткізуде. Орындалатын жұмыстардың бір мысалы: анодтау әдісімен наноқұрылымды диоксидті синтездеу. Титан фольгасының бетінде алынған үлгілер сканерлеуші электронды микроскопиямен зерттелді. Содан кейін олар фотохимиялық катализге арналған материал болып табылатын титан диоксиді нанобөлшектерінің қатысуымен метилен көк ерітіндісіндегі оптикалық сіңіруді зерттеу үшін қолданылды. Титан диоксидінің өнеркәсіптік ұнтағымен салыстыру жүргізілуде. Алынған спектрлер әртүрлі бағдарламалық кешендермен өңделеді.