Сіздерді мемлекеттік мереке — Абай күнімен шын жүректен құттықтаймын!

Құрметті әріптестер! Құрметті студенттер мен магистранттар!
Сіздерді мемлекеттік мереке — Абай күнімен шын жүректен құттықтаймын!
Мемлекет Басшысы Қасым-Жомарт Тоқаев атап өткендей: «Абай — әлемдік деңгейдегі көрнекті қазақ данышпаны».
Абай мұрасы-ғасырлар бойы жинақталған қазақ халқының барлық даналығын бойына сіңірген рухани байлық. Оның еңбектері уақыт өте келе өзектілігін жоғалтпайды және бүгінгі күнге дейін ұлттың және бүкіл елдің әлеуметтік және мәдени-рухани өмірінің бағдарларын анықтайды.
Ұлы ойшылдың, философтың, қоғам қайраткерінің өлмес шығармалары көптеген адамдар үшін шабыт болды, олар өмір сүруге, қиындықтар мен қиындықтарға қарамастан мақсатқа ұмтылуға, оқуға және жан-жақты дамуға үйретеді. Бірақ ең бастысы-кез-келген жағдайда рухани байлықты сақтаған адам болып қалу.
Барша қазақстандықтарды Абай күнімен құттықтаймын!
Елімізге амандық пен өркендеу тілеймін, ал барлық қазақстандықтарға-табыс, білімге ұмтылу және ой тазалығы, өйткені Ұлы Абай қазақ халқының тынымсыз дамуын шын жүректен тіледі. Оның еңбектерінен көрген құндылықтар халқымыздың жүрегінде өмір сүруі керек.
«Басқа халықтардың не білетінін білу, олардың арасында тең болу, өз халқының қорғанысы мен тірегі болу үшін үйрену керек» (жиырма бесінші сөз).

Құрметпен, «Рудный индустриялық университеті» КЕАҚ ректоры Н. Сапарходжаев