Рудный индустриялық университетінде Қостанай облысының колледждерімен ынтымақтастықты дамыту мәселелеріне арналған семинар-кеңес өтті. Іс-шара университет әкімшілігінің өкілдерін, колледж басшыларын, сондай-ақ білім беру саласындағы оқытушылар мен сарапшыларды біріктірді.
Кездесудің мақсаты мамандарды даярлау сапасын арттыруға және студенттердің шығармашылық және кәсіби дағдыларын дамытуға жағдай жасауға бағытталған РИУ мен колледждер арасындағы өзара іс-қимылдың стратегиялары мен форматтарын талқылау болды. Семинарға қатысушылар оқу бағдарламаларын интеграциялаудың, бірлескен ғылыми-зерттеу жобаларын ұйымдастырудың және оқу орындары арасында белсенді тәжірибе алмасудың маңыздылығын атап өтті.
РИУ ректоры өзінің құттықтау сөзінде колледждермен ынтымақтастық университет стратегиясының маңызды бөлігі екенін атап өтті. Ол бірлескен білім беру бағдарламаларын құру және тәжірибеге бағытталған оқытуды жүргізу қазіргі еңбек нарығының талаптарына жауап беретін мамандарды даярлауды жақсартуға мүмкіндік беретінін атап өтті.
Семинарда колледждер мен университет арасындағы шығармашылық байланыстарды нығайтуға бағытталған бірлескен білім беру және тәрбие жобаларын іске асыру мәселелеріне ерекше назар аударылды. Қатысушылар бірлескен конкурстар, конференциялар мен мәдени іс-шараларды өткізу мүмкіндігін талқылады бұл студенттердің кәсіби ғана емес, сонымен қатар жеке қасиеттерін дамытуға ықпал етеді.
Семинар-кеңестің қорытындысы бойынша қол жеткізілген нәтижелерге мониторинг жүргізу және ынтымақтастықты одан әрі дамыту үшін осындай кездесулерді тұрақты өткізу туралы шешім қабылданды. Қатысушылар өңірдің білім беру мекемелерінің бірлескен күш-жігері Қостанай облысының экономикасы мен әлеуметтік саласының дамуына елеулі үлес қоса алатын білікті мамандарды табысты даярлау үшін жағдай жасауға көмектесетінін атап өтті.