Металлургия және тау-кен ісі жоғары мектебінің оқытушысы К.С.Жусупов Екатеринбург қ. Орал федералды университетінде «Опто- және наноэлектрониканың функционалдық наноматериалдары» бағдарламасы бойынша біліктілікті арттыру курстарынан өтті.

Біліктілікті арттыру әлемнің жетекші ғылыми орталықтарында 500 ғалымның ғылыми тағылымдамасының бір бөлігі болды. Бағдарламаның әкімшісі «Халықаралық бағдарламалар орталығы» АҚ болды.

Ғылыми тағылымдама бағдарламасын орындау нәтижесінде жас ғалымдармен келесі жұмыстар кешені жүргізілді: наноэлектроника мен оптоэлектрониканың функционалдық материалдары бойынша әдеби шолу жүргізілді; «Оптоэлектроника материалдары мен құрылғылары», «Наноөлшемді материалдардың қасиеттерін алу және зерттеу әдістері бойынша арнайы практикум», «Ғылыми зерттеулердің нәтижелерін өңдеу және талдау әдістері» пәндері бойынша білім беру компоненті игерілді; нанотубулярлық материалдарды синтездеу әдістері қарастырылды; қабатты құрылымдарды синтездеуді, аттестаттауды және талдауды автоматтандыру үшін жұмыста қолданылатын жабдық зерттелді; көміртекті нанотүтікшелерді золь-гель әдісімен және магнетронды бүрку арқылы синтездеді; анодтау әдісімен өтпелі металл диоксидтерінің (титан, цирконий, гафний) түтікшелерінің синтезі орындалды; алынған материалдарды аттестаттау және оптикалық шағылыстыруды өлшеу жүргізілді; гафний диоксидінің нанотүтікшелері үшін қозу мен эмиссияның спектрометриялық өлшемдері жасалды.

Тағылымдама кезеңінде К.С.Жусупов ғылыми-практикалық конференциялар мен семинарлардың жұмысына қатысты.

Тағылымдама бағдарламасы барысында игерілген әдістемелер одан әрі оқытушылық қызметте пайдаланылатын болады, ал алынған білім жүргізілетін ғылыми-зерттеу жұмыстарының нәтижелілігін арттыруға мүмкіндік береді.

Біліктілікті арттыру туралы куәлік