2021 жылғы 25 қараша мен 2 желтоқсан аралығында РИИ спортзалында баскетболдан жарыстар өтті. Көрермендер, жанкүйерлер өз командаларына жанкүйер болып, көп адреналин алды, өйткені ойыншылар жеңіс үшін күресіп, барлық 100 пайызға шықты!

Өздеріңіз білетіндей, кез-келген мәдениетте адамдар ең жоғары бақыт сәтінде қуаныштан секіреді. Секіру – бұл халықаралық деңгейде мойындалған қуаныш, ал баскетбол-бұл секіруге негізделген спорт түрі… Мүмкін ойыншы бақытты болғандықтан секіретін шығар, бірақ ол секіргендіктен бақытты болуы неғұрлым ықтимал. Мен ойыншылардың ойынның кез-келген жағдайлары туралы – доптың ережелері, өлшемі немесе түсі, формасы немесе киім бөлмесінің температурасы туралы шағымданғанын естідім, бірақ мен ешқашан біреудің секіруге тура келетіні туралы шағымданғанын естіген емеспін – Билл Расселл, 1960 ж. Бостон Селтикс командасының ойыншысы және жаттықтырушысы.

Баскетбол – әлемдегі ең танымал спорт түрлерінің бірі, әсіресе студенттік ортада. Ойыншылар сайтта кездесетін ойыннан қуаныш пен ләззат сезімін сезінуден басқа, баскетбол – инженерді, технологты, менеджерді, экономисті және т. б. кәсіби және қолданбалы дайындықта үлкен маңызға ие. Бұл мамандықтар зияткерлік жұмысқа жатады, ол әртүрлі ақпараттың үлкен көлемін өңдеумен сипатталады, есте сақтауды, шоғырлануды қажет етеді.  Баскетбол ойнау бұл процестерді жақсы үйретеді.

2021 жылғы 25 қараша мен 2 желтоқсан аралығында РИИ спортзалында баскетболдан жарыстар өтті.  Көрермендер, жанкүйерлер өз командаларына жанкүйер болып, көп адреналин алды, өйткені ойыншылар жеңіс үшін күресіп, күштерін барлық 100 пайыз жұмсады!

Ойыннан ойынға дейін командалардағы ойыншылардың өзара әрекеттестігі барған сайын үйлесімді бола түсті және соңғы ойындар қызықты және шиеленісті бәсекелестікте өтті.

Жарысқа барлық факультеттерден 6 ерлер командасы және 3 әйелдер командасы, барлығы 70-тен астам адам қатысты. Ерлер командалары арасында бірінші орынды экономика және құрылыс факультетінің (ЭжҚФ) командасы алды.  Екінші орынды тау-кен металлургия факультетінің командасы (ТМФ-1), үшінші орынды энергетика және ақпараттық жүйелер факультетінің (ЭжАЖФ) командасы алды.

Әйелдер командалары арасында орындар келесідей бөлінді. Бірінші орынды экономика және құрылыс факультетінің үш курс құрама командасы иеленді. Қыздар өз командасын «The best girls» деп атады және қателеспеді. Олар шынымен де өте жақсы болды!

Екінші орынды экономика және құрылыс  факультетінің – 2 командасы және үшінші орынды тау-кен металлургия факультетінің командасы алды.  Барлық жеңімпаздар мен жүлдегерлер тиісті орындар үшін дипломдармен марапатталды.

Өткізілген жарыстар қатысушылардың спорттық шеберлігін дамытуға және жаттығуға деген үлкен ықыласын көрсетті. «Үздік шабуылшы» номинациясында Жұмағазы Исламбек пен Нағымет Ардақ, «Үздік қорғаушы» номинациясында Ділдабек Дінмұхамед пен Бирназарова Шынар, «Жаңа үміттер» номинациясында Кононов Геннадий мен Күзенбаева Гүлназ, «Үздік капитан» номинациясында Назаров Александр мен Кенжигарина Динара диплом мен тәтті сыйлыққа ие болды.

Әйелдер командаларының ойынында Ардақ жақсы ойнады, ол өз командасына 25 ұпай әкелді, ішінде тіпті үш ұпайлық та бар! Жақсы командалық ойынды Райт Алексей, Жифарский Владислав, Дутов Семен, Жаров Роман, Шевченко Максим, Сунатуллаев Бахыт көрсетті.

Барлық қатысушыларға спортта табыс және жаңа жеңістер тілейміз!